Інтегрована дискусія на тему: «Шляхи побудови правової держави».
Кожного року в Буртинській ЗОШ І-ІІІ ступенів в грудні проходить тиждень правових знань. 2017 рік також не став винятком. Метою тижня правових знань є стимулювання учнів до поглибленого вивчення права, перевірка рівня юридичних компетентностей, сформованості правосвідомості та правової культури. Учнів заохочується до дослідницької роботи з права, політології, соціології. Проводиться аналіз юридичних документів, практикуми, моделювання життєвих ситуацій.
Однією з найефективніших технологій вивчення права є дискусія. Для її проведення потрібно мати не лише глибокі знання з права, а й вміння аргументувати свої думки, посилаючись на юридичні документи та факти.
13 грудня 2017 року в Буртинській школі було проведено інтегровану дискусію на тему: «Шляхи побудови правової держави».
В дискусії брали участь учні 10-11 класів, дирекція школи та вчителі суспільно-гуманітарного циклу.
Метою даного уроку було дослідження ознак правової держави, аналіз чинників її формування, удосконалення компетентностей учнів вільно висловлювати свою думку, аргументуючи юридичними поняттями і фактами. Найголовнішим завданням уроку було стимулювання молодого покоління до реальної участі у побудові громадянського суспільства.
Учні аналізували ознаки правової держави і порівнювали їх з сучасними українськими реаліями. Драйву додавало те, що юнаки та дівчата Буртинської школи мали змогу подискутувати на рівних правах і умовах з директором школи, заступником директора та вчителями школи. Висловлювались різноманітні подібні і цілком протилежні думки. Тішило те, що майже кожна з думок була підкріплена фактами і аргументована юридичними нормами, термінами та поняттями. Це свідчить про те, що демократія в школі є не лише пустим словом, а реальною буденністю навчального закладу. Усі учасники дискусії зійшлися в тому, що кожна людина повинна робити свій посильний внесок у побудову правової держави.